Wszyscy znamy te objawy: wychodzimy rano do pracy, ubrani ciepło, bo ranki już niezwykle chłodne. W trakcie dnia rozgrzani otwieramy okna, aby wpuścić jeszcze trochę jesiennego słońca, a potem z lepszym nastrojem wracamy do domów, bo witamina D, bo pierwszy znaleziony kasztan w parku, bo szelest liści na chodniku… Jest jak w dzieciństwie!

Ale już późnym popołudniem czujemy nieuchronne objawy: drapanie w gardle, nos „nie taki” i jakieś takie rozbicie. A dalej wszystko się toczy z prędkością kuli śniegowej znanym torem: oczywiście następnego dnia późnym rankiem siedzimy – jakimś cudem zarejestrowani w przychodni – pod gabinetem lekarza pierwszego kontaktu i myślimy z rozżaleniem o swoim optymizmie w kwestii otwierania okien jesienią… A potem łóżko, rozpaczliwie czerwony nos i wyrzuty sumienia z powodu pozostawienia w pracy niezwykle istotnego zadania… Znamy to wszyscy, prawda?

Ale spokojnie! Przeziębienie szybko mija, praca nie ucieknie (poza tym czas uporać się z traumą przekonania, że jesteśmy niezastąpieni), a czas uziemienia nie musi być czasem straconym!

Oto 3 książki, po które warto sięgnąć podczas jesiennego przeziębienia:

To

Z uwagi na ilość stron, to książka, której raczej nie zabierzesz do torebki, by poczytywać podczas podróży komunikacją miejską do pracy. Ale już do czytania w łóżku nadaje się idealnie! A gdy oczy zmęczą się czytaniem, zawsze można obejrzeć ekranizację sprzed lat, by kiedy zdrowie wróci, wybrać się przygotowanym do kina na najnowszy film na podstawie powieści Stephena Kinga!

 To
Autor: Stephen King

Labirynt duchów

Jeśli za tobą już trzy części cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek, koniecznie sięgnij po Labirynt duchów. Jeśli jeszcze przed tobą ta klimatyczna barcelońska seria, to uważaj, bo może się okazać, że przez kilka dni zwolnienia nie będziesz robić nic poza czytaniem!

 Labirynt duchów
Autor: Carlos Ruiz Zafon

 Cień wiatru
Autor: Carlos Ruiz Zafon

 Gra Anioła
Autor: Carlos Ruiz Zafon

 Więzień Nieba
Autor: Carlos Ruiz Zafon

Był sobie chłopczyk

A może przejmujący reportaż? Najnowsza książka Ewy Winnickiej wydana nakładek Wydawnictwa Czarne to wstrząsająca historia, która rozpoczyna się od pogrzebu bezimiennego dziecka. Autorka rusza tropem głośnej sprawy, by krok po kroku zrekonstruować wydarzenia i opowiedzieć przejmująca historię Szymona z Będzina.

 Był sobie chłopczyk
Autor: Ewa Winnicka

Jeśli więc przyszło Wam chorować w ten jesienny czas zalecamy porzucenie zakatarzonego i nieprzyjaznego świata na rzecz przynajmniej kilku światów równoległych dostępnych w książkach czy audiobookach. Co wybieracie? Coś z historii, jakieś spotkanie z elfami, czy może podróż w kosmos? Czekają na was waleczni i niepokorni królowie, zabójczo piękne księżniczki i wojowniczki, mówiące albo zwykłe-niezwykłe zwierzęta, niepodbite planety, ogniste romanse, krwawe kryminały i podnoszące poziom adrenaliny horrory, najskuteczniejsze albo choć przyjemne poradniki… Mnóstwo historii do poznania i przeżycia.

Czy to nie oczywiste, że chorowanie na zaczytanie ma dla samopoczucia i zdrowia więcej plusów niż minusów?
ZOSTAW ODPOWIEDŹ