Oczywiście romantyczna kolacja w restauracji, wypad do kina bądź teatru, lampka wina przed kominkiem czy wspólne gotowanie w zaciszu domowym to świetne pomysły na spędzenie walentynek, jednak jeśli serce Wam się wyrywa z piersi, a z emocji aż nie możecie wytrzymać, to może wykorzystajcie nieco tej energii i spędźcie walentynki aktywnie?

Na pewno nie raz wybraliście się na wspólny spacer, może nawet na rowery? To świetny wstęp do wspólnego biegania! A regularne bieganie (nawet truchtem) dotlenia mózg, dzięki czemu będziecie mieć więcej niesamowitych pomysłów i, co ważniejsze, chęci do ich realizacji! Podnosi wytrzymałość, dodaje energii i wpływa pozytywnie na samoocenę. A to tylko niektóre z dobroczynnych skutków biegania.

I oczywiście dzięki aktywności fizycznej poznosi się w organizmie poziom endorfin! Potocznie nazywane hormonem szczęścia lub morfiną wewnętrzną potrafią zdziałać cuda! Po bieganiu po prostu czujemy się dobrze, jesteśmy rozweseleni, pełni energii, zrelaksowani.

To jak? Do biegu, gotowi, start!

Bieganie dla początkujących i zaawansowanych
Autor: Grzegorz Rogóż

 

Bieganie Kobieca strona mocy
Autor: Anna Pawłowska-Pojawa

 

A może ustaliliście, że w tym roku walentynki świętujecie w weekend? Super! Wybierzcie się w podróż! Może nie od razu dookoła świata, ale choćby za miasto, albo właśnie do miasta! Wyruszcie gdzieś odkrywać, badać, poznawać! Świat tuż za rogiem może być równie ekscytujący co egzotyczne kraje.

Polska 20 pomysłów na weekend
Autorzy: Adam Dylewski, Stanisław Figiel, Marcin Biegluk

Polska na weekend
Praca zbiorowa

Atlas osobliwości
Przewodnik po ukrytych cudach świata
Autor: Joshua Foer

Jednak środa po pracy to za mało czasu na ekscytujący wyjazd? Nic straconego – jeśli lubicie poznawać niezwykłe miejsca, z okazji walentynek sprawcie sobie Atlas osobliwości Przewodnik po ukrytych cudach świata. Gwarantujemy, że nie będziecie umieli oderwać się od tej książki, a kto wie, może podczas wspólnego czytania zakiełkuje w Was plan niesamowitej podróży?

Możecie też zrobić sobie dzień pod hasłem „nigdy wcześniej tego nie robiłem”! Na przykład wstańcie nieprzyzwoicie wcześnie, by zobaczyć wschód słońca albo właśnie śpijcie do południa, nie ustawiajcie budzików (w tym roku walentynki przypadają wprawdzie w środę, ale kto powiedział, że nie można na środę wziąć urlopu? No chyba, że szef, to wtedy nie można.). Znajdźcie wspólne rzeczy, które możecie zrobić pierwszy raz i bawcie się dobrze!

Hygge Na szczęście
Autor: Signe Johansen

 

 Wielki Ogarniacz Życia
czyli jak być szczęśliwym nie robiąc niczego
Autor: Pani Bukowa

Bo przecież grunt to bycie razem, nie tylko w walentynki!
ZOSTAW ODPOWIEDŹ