A jak się nudzą, to brudzą okropnie. I kiedy jest za cicho, to też nie dobrze. Wiadomo, lepiej jednak słyszeć i mieć pod kontrolą, wtedy nie trzeba tak bacznie obserwować. A tu jeszcze tyle rzeczy do zrobienia… Oto kilka pomysłów na zajęcie pociech podczas pochmurnych dni, kiedy nie wchodzi, z różnych przyczyn w grę (nomen omen) wyjście w płaszczu przeciwdeszczowym i kaloszach, by poskakać po kałużach. O puszczaniu łódeczek z papieru nawet nie wspominamy, ponieważ na fali nowej ekranizacji „To” Stephena Kinga ta zabawa wylądowała ostatnio na liście najczęściej odradzanych.

Ale! Może kolorowanka? Za nudna? A jeśli to nie będzie zwykła kolorowanka, a domek-do pokolorowania, który można później złożyć i urządzić tam bazę? A może Wasze pociechy wolą malować po ścianach? Czemu pozbawiać je szansy na rozwój twórczych zapędów? Obawiacie się o swoje piękne ściany? Bez paniki – wystarczy przyklejana tablica suchościeralna albo kredowa i gotowe! Wilk syty i owca cała. Dla bardziej zdeterminowanych polecamy farby kredowe.

A może wspólne czytanie?

Nuda? Zależy od książki! Warto czasem porzucić dydaktyczne opowieści na rzecz czystej zabawy i zatracić się wspólnie z dzieckiem w świecie pełnym ciekawostek i sięgnąć po „Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty?” albo „Skąd się wzięło pisklę w jajku?”.

 Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Christian Dreller Petra Maria Schmitt

Tym ze smykałka do rozwiązywania zagadek na pewno spodobają się książki z serii Biuro detektywistyczne Lassego i May i wspólnie odkrywać kolejne tajemnice… szpitala, cyrku, szkoły, pociągu, kawiarni, biblioteki…

 Biuro detektywistyczne Lassego i Mai Tajemnica szpitala
Martin Widmark Helena Willis

 Tajemnica pociągu
Martin Widmark Helena Willis

 Tajemnica szkoły
Martin Widmark Helena Willis

Tajemnica biblioteki
Autor: Martin Widmark

Wspólne gotowanie?

Czemu nie!? Cecylia Knedelek to niezwykła przewodniczka po kulinarnym świecie! A może stworzycie własną księgę z rodzinnymi przepisami?

 Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci
Autor: Joanna Krzyżanek

Kolorowe Przepiśniki idealnie nadają się do wynotowywania niezwykłych pomysłów.

Przepiśnik Kokarda srebny.

Przepiśnik Muffinka na patyku

Przepiśnik Sweets

Przepiśnik dziecięcy – Mama z córką

Powrót do przeszłości!

A kiedy słoneczko wyjrzy wreszcie zza chmur, warto wspólnie z pociechami wyruszyć na poszukiwanie przygód i pokazać im jak gra się w klasy, w gumę, pobawić się w chowanego, zakopać wspólne kolorowe sekrety pod szkiełkami. Nim to nastąpi, nawet w domu, może już wprowadzić dzieci w świat dawnych zabaw!

Gra w klasy elektroniczna mata
Chicco

Gry w klasy
Klasyczne gry podwórkowe
ZOSTAW ODPOWIEDŹ