Uwielbiasz spać? Masz awersję do odzieży? A może rozsiewasz morowe powietrze lub burczysz na ludzi zza pieca? Sprawdź, które słowiańskie stworzenie najbardziej pasuje do Twojego charakteru. Przygarnij je i pielęgnuj w sobie tradycyjne słowiańskie wartości!
Coś dla fanów gier i słowiańskich mitów! Młoda polska firma (w modnym nazewnictwie Start-up) znalazła sposób na to, jak przełożyć popularność Pokemonów na zainteresowanie równie ciekawymi, choć mniej znanymi postaciami z mitologii słowiańskiej. Na razie gra Slavic Monster dostępna jest tylko dla wybranych użytkowników, ale gadżety z nią związane w limitowanej serii można już kupić w naszym sklepie.

Slavic Monsters to świetna gra mobilna, która fabułą nawiązuje do mitologii słowiańskiej. Tym, którzy kiedykolwiek próbowali zagrać w Pokemon GO lub chociaż widzieli swoich znajomych wychodzących na spacer, by zatonąć w wirtualnym świecie, nie trzeba wiele tłumaczyć. Wysuwasz nos za drzwi, otwierasz apkę i łapiesz stworzenia porozrzucane po ulicy, parku, lesie – wszędzie!

Każdy, kto słyszał o wilkołaku, strzydze czy choćby dziadach, będzie chciał mieć te stworzenia w swojej kolekcji i sprawdzić, jak sprawują się w walce, zwłaszcza jeżeli lubi spacery lub po prostu musi czasem przejść z miejsca na miejsce. W Slavic Monsters możemy wybrać jaki styl gry nam odpowiada – kolekcjonowanie jak największej ilości potworów w charakterze zdobyczy czy też wzmacnianie swojego ulubieńca, aż nie będzie miał sobie równych w żadnym starciu. Z kolei walka turowa z możliwością selekcji dostępnych ataków danego stworzenia na pewno spodoba się wszystkim fanom starych gameboyowych Pokemonów i nie tylko. Co ciekawe, w trakcie gry, słowiańskie stworzenia pojawiają się nie tylko w miejscach zaludnionych, spotkać je można też w leśnej głuszy, z dala od ludzkich zabudowań.

Kubek Slavic Monsters – Bełt
Kubek ceramiczny z nadrukiem

Kubek Slavic Monsters – Dziady
Kubek ceramiczny z nadrukiem

Kubek Slavic Monsters – Licho
Kubek ceramiczny z nadrukiem

Bełt (ze staropolskiego bełtać – mącić) to niewidzialny złośliwy demon, polny lub leśny , obecny w tradycji wschodniej Małopolski; mylił podróżnym drogę i sprowadzał na błędne szlaki. Siedział pod kamieniem przy skrzyżowaniach dróg, płoszył konie, wodził po polach idących w porze nocnej, zwłaszcza nietrzeźwych, powodując u nich dezorientację przestrzenną. Stawiano w takich miejscach kapliczki, aby ochronić się przed jego szkodliwą działalnością.

 

Złydnia w wierzeniach wschodniosłowiańskich mieszkający za piecem złośliwy duch, sprowadzający wszelakie nieszczęścia na dom i jego mieszkańców. Złydni wyobrażano sobie w postaci małych istot w wielkich butach i kapeluszach.

> Opisy na podstawie Wikipedii.

Mitologia słowiańska
Jakub Bobrowski Mateusz Wrona

Bestiariusz słowiański
Część pierwsza i druga
Paweł Zych Witold Vargas
ZOSTAW ODPOWIEDŹ