Jesteście przesądni? Czarny kot przecinający drogę budzi w was przerażenie? Włosi zdecydowanie są przesądni, a 17 dzień każdego miesiąca, to według nich dzień pechowy.

 

Czy czarne koty rzeczywiście są takie straszne? Sprawdźmy, co na to koty, które pojawiają się w kulturze.

Chyba najbardziej znanym czarnym kotem w świecie literatury będzie szatański Behemot z „Mistrza i Małgorzaty”. Wielki kot urywający głowy… Strach się bać. Także disneyowego Lucyfera z „Kopciuszka” nie można nazwać miłym. A pamiętacie o wywołującej ciarki noweli Edgara Allana Poe „Czarny kot”? Z kotami lepiej nie zadzierać…

Opowieści tajemnicze i szalone
Autor: Edgar Allan Poe

Mistrz i Małgorzata
Autor: Michaił Bułhakow

Kopciuszek DVD
Reżyser: Hamilton Luske, Wilfred Jackson

A jednak, któż nie zna Bonifacego, zalegającego na kominku i spod zaspanych oczu przyglądającego się przygodom Filemona? Trzeba mu oddać, że był dobrym przyjacielem.

Przygody kota Filemona
Autorzy: Marek Nejman Sławomir Grabowski

Audiobook Przygody kota Filemona mp3
Autorzy: Marek Nejman Sławomir Grabowski

Kot Filemon. Nowe przygody
Autor: Marek Nejman

Jeśli więc przesądy są Wam niestraszne i lubicie wizerunek czarnego kota, to możecie zaproponować takiemu czworonożnemu przyjacielowi przytulny kąt pod jednym dachem. To oczywiście poważna decyzja, jak każda decyzja o wspólnym zamieszkaniu, dlatego też, dla miłośników czarnych kotów, którzy nie są jeszcze tak odważni, by z którymś zamieszkać wymyślono całą gamę pięknych umilaczy od miśków, przez wzory na kubeczkach, po biżuterię. Zegar, poduszka czy książkowa podpórka świetnie uzupełnią mieszkanie każdego kociego fana!

Podpórka do książek
Kot (czarna)

Czarny kot w magicznym domu
Zegar ścienny

Czarny kot
Poduszka 50 x 50cm

Oczywiście wśród nas są pewnie i przesądni, którzy od czarnych kotów chcą trzymać się najdalej jak to możliwe. Na szczęście, w kulturze wizerunek rudego kota jest tak samo popularny, ale zdecydowanie bezpieczniejszy.

Kogo nie zabolało serce kiedy bohaterka „Śniadania u Tiffanego” wyrzuciła kota na deszcz? Komu zaś nie zmiękło na widok oczu Kota w butach? A jeśli wolicie historie z życia wzięte i poruszające, koniecznie poznajcie kota Boba i jego właściciela.

Śniadanie u Tiffany’ego
Autor: Truman Capote

 

Kot w butach – Shrek
plakat

Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy
Autor: James Bowen
ZOSTAW ODPOWIEDŹ