Znów to samo? Przed siódmą rano w poniedziałkowy, deszczowy poranek, w drodze do pracy czy na uczelnię, stoisz w korku już od pół godziny… na usta cisną się niewybredne słowa… Z szacunku dla czytelników nie przytoczymy.

Są tacy, którzy stojąc w korkach obmyślają misterne tortury dla zarządzających ruchem drogowym miasta niczym prokurator Szacki w „Gniewie” Zygmunta Miłoszewskiego. Kto czytał, ten wie… kto nie czytał, niech przeczyta! Zwłaszcza, że kilka przeczytanych stron powieści na wieczór przed stresującym porankiem dobrze robi skołatanym nerwom. Do tego gorąca herbata (może lepiej melisa?), ciepły koc i kolejny dzień wyda się zdecydowanie lepszy!

Trylogia kryminalna: Uwikłanie. Ziarno prawdy. Gniew
Autor: Zygmunt Miłoszewski

 

Uwikłanie
Autor: Zygmunt Miłoszewski

Ziarno prawdy
Autor: Zygmunt Miłoszewski

Gniew
Autor: Zygmunt Miłoszewski

A jakby się dobrze zastanowić, można tę wieczorną przyjemność po lekkim zmodyfikowaniu aplikować sobie również rano. Tkwiąc po środku drogowego rozgardiaszu, łącząc się bólu z prokuratorem Teodorem Sz., można złagodzić męki lekturą na przykład „Sprzedawcy arbuzów” Marcina Mellera.

Soczyście zielony kolor okładki napawa nadzieją, a treść już po kilku minutach wywołuje uśmiech na twarzy. Zbiór felietonów Marcina Mellera jako czasoumilacz poranny sprawdza się wyśmienicie! Krótkie teksty pełne ciekawych obserwacji, odnoszące się do bieżących spraw, wypełnione ironią w najlepszym wydaniu, humorem i inteligencją na najwyższym poziomie. Ale uwaga! Może się zdarzyć, że gdy już dojedziecie na służbowy czy uczelniany parking, zamiast do klamki, sięgniecie po książkę, by przeczytać kolejny felieton.

A może audiobook to pomysł na dobry poranek mimo korków? Prawda, że to propozycja warta rozważenia?

Sprzedawca arbuzów
Autor: Marcin Meller

Audiobook Sprzedawca arbuzów mp3
Marcin Meller

Audiobook Między wariatami mp3
Marcin Meller

Można też, choć to propozycja raczej dla kobiet, w przestojach komunikacyjnych wykonać na przykład makijaż. W końcu to ogromnie cenne móc pospać o tych kilka chwil dłużej, a skoro i tak w korku będzie się stało wieki, to można ów czas spożytkować właśnie w ten sposób. Szminkę w ciepłym, jesiennym kolorze czy błyszczyk nakłada się w kilka chwil, a lusterek w aucie dostatek!

Jeśli się dobrze rozejrzeć, okaże się, że sąsiad z auta po prawej pochłania z apetytem niezjedzone w domu śniadanie, a dziewczyna z lewej nadrabia zaległości towarzyskie rozmawiając przez telefon. Gdyby spojrzeć na sprawę w nieco jaśniejszych barwach, to może się okazać, że korki maja swoje plusy i nagle dzięki nim pojawia się czas, którego wcześniej nie było! Warto nim dobrze zarządzić!

Zarządzaj swoim czasem
Pamela Dodd Doug Sundheim

30 minut nauki zarządzania czasem
Autorzy: Horst Muller, Anette Labaek-Noeller i inni…

Zarządzanie czasem
Autor: Tracy Brian

Elastyczne zarządzanie czasem
Autor: Izabela Krejca-Pawski
ZOSTAW ODPOWIEDŹ