Dla jednych zbrodnia nie do wybaczenia, dla innych codzienne zachowanie. A Ty, po której stronie barykady jesteś? Czy zdarzyło Ci się zrobić którąś z tych rzeczy?

Zaginanie rogów

Kiedy zakładki ani widu ani słychu (a że maja tendencję do gubienia się, przypominać chyba nie trzeba), a tu pilny telefon, nagle trzeba wyjść, w kuchni ciasto się właśnie przypala… wystarczy chwila, by zagiąć róg. Pół biedy, jeśli tylko wtedy. Zawsze takie jedno, małe zagięcie można jakoś naprawić, zaprasować na przykład! Gorzej, gdy ten proceder wejdzie w krew i palce same będą zginać papier, by zaznaczyć kolejne fantastyczne zdanie, świetny fragment, ciekawa myśl…

Zakładki magnetyczne Koty
CASS FILM (3 szt.)

Zakładki Magnetyczne Czas na czytanie
Zestaw 3 sztuki

Zakładki magnetyczne Muzyka
zestaw 3 sztuk

Gorjuss New Heights, White Rabbit & Alice
Zakładki magnetyczne.

Gorjuss Dusk
Zakładka do książek

Nigdy nie chodzę sam do łóżka
Magnetyczna zakładka do książki

Czytanie przy jedzeniu

Czasem fabuła jest tak wciągająca, że nie sposób się oderwać. A tu obiad na stole! Przecież będę uważać – zwykle przed aktem myślą winowajcy. Ale co, jeśli spaghetti bolognese nie będzie podatne na stosowane techniki uważności? Wtedy nie pozostaje już nic innego, jak szlifowanie kunsztu aktorskiego i w zależności od ogromu zniszczenia tuszowanie efektów czytania przy jedzeniu miną niewiniątka (jeśli to tylko kilka plamek) lub świętego oburzenia na poprzedniego czytelnika (jeśli zniszczenia są znaczne). O ile oczywiście nikt nas nie przyłapał na gorącym uczynku. Bo wtedy nie pozostaje nam już za wiele ścieżek obrony.

 Włoska kuchnia na polskim stole
Autor: Paolo Cozza

Bruschetta i crostini. Grzanki po włosku.
Autor: Lucia Pantaleoni

 Kuchnia włoska Gotowanie
Autor: Laura Zauvan

Czytasz w toalecie?

A kto nie czyta! Ale czy czytasz w toalecie w godzinach pracy?

W toalecie książka być musi! Najlepiej taka, by czytało się szybko. W toalecie można dowiedzieć się czegoś o historii i kulturze. Można przeczytać krótki felieton dotykających spraw bieżących czy sięgnąć po opowiadanie. Można tez czytać „w odcinkach” powieści. To świetne miejsce na nadrabianie czytelniczych zaległości i choć niewielu się do tego przyznaje, tam czytamy bardzo często!

Fakty do kupy
Autor: Cary McNeal

 Kupa faktów
Autor: Cary McNeal

 Kupa wiedzy
Autor: Paul Kleinman

Podstawka? Nie dziękuję! Mam przecież książkę!

O tak, zdarza się najlepszym. Kiedy piętrzą się stosy książek na parapecie, na podłodze, pod łóżkiem, na nocnym stoliku, czasem trudno jest znaleźć choć skrawek przestrzeni, na którym nie leżałaby książka. Wyobraźmy sobie, że pijemy aromantyczna kawę, nagle dzwoni telefon. Przez chwilę jeszcze rozmawiamy z filiżanka w dłoni, ale już za moment, o ile rozmowa nas pochłonie, filiżanka ląduje gdzieś w zasięgu ręki. Na książce na przykład…

Retro
Podstawki pod kubek.

Lepiej jest dwóm
Podstawka korkowa

Deser Ranok-Creative
Podstawki

Nie oddanie pożyczonej książki

O, na takich, co to nie oddają pożyczonych książek (żeby nie powiedzieć, kradną) już w średniowieczu klątwy nakładano! Oczywiście nie każdy, kto pożyczył i nie oddał jest od razu kryminalistą zatwardziałym i listem gończym należy go ścigać. Zapomnieć każdego może się zdarzyć. A Tobie? Zdarzyło się zapomnieć oddać książkę? Znajomemu? Albo do biblioteki?  Jeśli tak, to może warto nieco nad pamięcią popracować?

Akademia umysłu
Pamięć 1 i 2 pakiet.

 Pamięć na zawołanie
Autor: Tony Buzan

 Pamięć Trening interaktywny
Autor: Marek Szurawski
ZOSTAW ODPOWIEDŹ