Oto i ona. Jesień. Nadeszła skutecznie psując humory zwolennikom wylegiwania się na słońcu i permanentnym zmarźlakom. Ale my – mole książkowe mamy ochotę krzyknąć: nareszcie! Przyniosła nam nie tylko pięknie ubarwione liście i aurę tajemniczości, która sunie się za nią niczym tren za suknią. Ofiarowuje nam dłuższe wieczory. A dłuższe wieczory to więcej przeczytanych stron, to jeszcze jeden rozdział, to kolejne dzieło. Czytajcie, a nie straszne wam będą niskie temperatury! Tylko nie zapomnijcie zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek.

Książka

Bezdyskusyjnie na pierwszym miejscu jesiennych gadżetów książkowych powinna znaleźć się… książka. To wokół niej kręci się ten cały wieczorny rytuał. A idealna książka na jesień? Każdy z nas ma swoją. Może to być opasłe tomisko, nastrajający tomik wierszy lub kolejna część ukochanej serii. Bez względu na gatunek czy tytuł, robi nam się ciepło na samą myśl spędzenia czasu z książką.

 Jesień
Autor: Karl Ove Knausgaard

 Ta Książka
Cię Kocha

Autor: PewDiePie

 Rytuał
Autor: Graham Masterton

 Babski wieczór
Autor: Mary Kay Andrews

Kocyk

Jak książka, to i kocyk. Kiedy siądziesz już w ulubionym fotelu z podkulonymi nogami, z książką w dłoni, to wiedz, że czytanie bez okrycia się kocem właściwie się nie liczy. Te przedmioty występują ze sobą w symbiozie. Nieważne czy będzie to designerska patchworkowa narzuta, gruby pled wydziergany na drutach przez babcię czy samodzielnie, czy może puszysty kocyk łaskoczący cię w nogi kupiony na wyprzedaży. On sprawi, że będzie miło i przyjemnie. I cieplutko.

Franklin
i ukochany kocyk

Autor: Boirgeois Paulette Clark Brenda

 Robótki na drutach. 300 porad, technik i sekretów
Autor: Betty Barnden

Kubek

Jak już ustaliliśmy, do jesieni nic nie mamy. Ale trzeba przyznać, bywa wtedy chłodniej. To przemokniemy na deszczu, to nas zawieje, innym razem administrator budynku zapomni włączyć grzejniki. Wtedy kocyk to za mało. Trzeba rozgrzać się od środka. Najlepiej pysznym, ciepłym napojem.

Kawa czy herbata? Odpowiedzi na to pytanie przez wiele lat szukali producenci Telewizji Polskiej. A trzeba było zapytać książkoholików, są prawdziwymi ekspertami w tej dziedzinie. Bez zająknięcia potrafią wymienić sposoby parzenia kawy i wyczują poszczególne nutki w smakowych herbatach. Dopasują rodzaj napoju do pory dnia i gatunku książki.

 Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie
Autor: Ika Graboń

 Herbata
moc smaku i aromatu

Autor:
Justyna Mrowiec

Nie brakuje wśród nich także zwolenników gorącej czekolady oraz podróży w czasie. Nic tak nie przenosi do czasów dzieciństwa, jak porcja kakao.

Kumin kakao i karawana Odyseja aromatyczna
Autor: Paul Gary Nabhan

Kakao
Gra

 

Równie istotne, co sam napój jest naczynie, z którego pijemy. Hipsterskie słoiki ze słomkami możecie już odstawić na półkę. Gdzieś na tyły. Niech tam sobie spokojnie czekają na swój sezon. Jesień należy do kubków. Termicznych, z zaparzaczem do herbaty lub z przykrywką, która nie pozwoli ulecieć aromatom.   Zwykły, ceramiczny kubek można zaopatrzyć w specjalny kubraczek, dzięki któremu będzie dłużej trzymał temperaturę.

Biały
kubek
“Daj
się zaczarować”

TanioKsiążkowy kubek – Jeszcze tylko JEDEN rozdział i idę spać…

Kubek
termiczny
“Kto czyta,
nie błądzi” 450ml

Kubek
+ 4 markery
Zestaw do kolorowania.

Kominek

Przydałby się też kominek. Widzicie te płomyki tańczące na ścianach? Te iskierki strzelające nad paleniskiem? Mmhhmmm, ławo się rozmarzyć. Jednak na taki luksus nie każdy może sobie pozwolić, a jest coś, co może go godnie zastąpić. Świeczka zapachowa. Czujecie tę błogość?

Ciemno niebieska podstawka na świece o abstrakcyjnym kształcie

Świeca zapachowa
47/47
cynamon.

Świeca
bryła sznurek kratka beż
7,5×7,5cm 11455

I na koniec…

To nie gadżet oczywiście, ale nie wspomnieć o nim byłoby ogromnym niedopatrzeniem! Jego towarzystwo zbawiennie wpływa na jesienne nastroje i pomaga przezwyciężyć troski. Kiedy czworonożny przyjaciel usadawia nam się w nogach i pilnuje, by nikt nie przeszkodził w lekturze, jeśli o psie mówimy, oczywiście, bo w przypadku kota istnieje podejrzenie, że może chcieć czytać z nami. Ale zawsze jest szansa, że w końcu zaśnie. Czy coś może rozgrzać serce bardziej niż obecność takiego przyjaciela?
ZOSTAW ODPOWIEDŹ