Znacie to uczucie gdy żołądek jest tak skręcony, że nie można przełknąć ani kęsa śniadania? Albo kiedy nie da się zasnąć i tylko przewraca z boku na bok, zastanawiając się czy rzeczywiście w pracy wysłało się tego najważniejszego e-maila? Zapewne większość z nas bez trudu przypomniała sobie te i podobne nieprzyjemne sytuacje. Nasze zszargane nerwy każdego dnia są wystawiane na ciężką próbę…

Przede wszystkim mniej się denerwować – oto złota rada! Ale! Jak osiągnąć ten stan? Na początek może wystarczy chwila refleksji i odpoczynku dla przeciążonego układu nerwowego.

Jak ten czas wykorzystać, by rzeczywiście dać naszym nerwom szansę na „odszarganie się”?

Poniżej 4 sprawdzone sposoby!

1. Najlepiej pod kocem z dobrą książka

 

Nic nie relaksuje tak jak dobra książka, pozwalająca zanurzyć się w krainie marzeń. Taka, która odciągnie na chwilę od rzeczywistości i pozwoli spojrzeć na wszystko z dystansem. Dla tych, którzy tęsknią do idealnego, spokojnego świata, gdzie wszystko jest na swoim miejscu odskocznią może być podróż do Doliny Muminków. Opowieści o trollach i ich przyjaciołach mają w sobie wiele ciepła i mądrości, które urzekają dzieci, ale które w pełni doceni dorosły czytelnik. Doprawione są szczyptą magii i przygody, co gwarantuje dobrze spędzone popołudnie. Najlepiej pod kocem i z jaśminową herbatą.

Muminki. Księga pierwsza
Autor: Jansson Tove

 Muminki Księga druga
Autor: Jansson Tove

2. Serialowa porcja wytchnienia

Tym, którzy na co dzień w pracy mają styczność z tekstem – wysyłają setki maili, musza przeczytać tony akt, książka może nie dać zadowalającej porcji wytchnienie. Wtedy warto sięgnąć po serial. Może to być trzymający w napięciu „Belfer” albo podróż w czasie, by podglądać życie w „Downton Abbey”! Ale uwaga! Seriale maja to do siebie, że wciągają i może się zdarzyć, że w myśl zasady „jeszcze tylko jeden odcinek” zaskoczy nas nagle świt!

Downton Abbey
Sezon 5

 

Belfer
Sezon 1

3. Świat filmowej magii

Jeśli nie chcemy spędzić całego wieczoru przy monitorze lepszym wyborem będzie film. Idealnie sprawdzi się „Grand Budapest Hotel„ czy powrót do świata magii i poznanie na przykład fantastycznych zwierząt i sposobów, jak je złapać.

Grand Budapest Hotel
(Blu-ray)

Fantastyczne zwierzęta
i jak je znaleźć

 

4. Zrób coś twórczego

Jeśli drzemie w nas duch kreatywny, to świetnym pomysłem na odpoczynek będzie zrobienie czegoś twórczego! Wystarczy zrobić nieco przestrzeni w codziennym zabieganiu, by okazało się, że pomysły same się pojawiają, a głowa odrywa się od problemów. Zacznijmy od czegoś prostego. Może kreślenie zygzaków na kartce podczas słuchania muzyki? Kolorowanie? A kiedy rozgrzewka będzie już za nami, sięgnijmy po więcej! Zabawy z filcem, szycie, robienie wianków jesiennych na drzwi, malowanie, zdobienie kubków… czego tylko dusza zapragnie!

Zestaw Inspiracje węglem

Cuda ogrodów / Kwiecisty sen

Filc dekoracyjny
20/30 1,5 mm
ZOSTAW ODPOWIEDŹ