Cóż może być bardziej pociągającego dla nałogowego czytelnika niż książki o książkach? Mają w sobie niezaprzeczalny urok i przyciągają niczym magnes. Oto trzy książki, obok których żaden zapalony czytelnik nie może przejść obojętnie!

 

„Lektor z pociągu 6.27” Jean-Paul Didierlaurent

Bohater tej książki kocha literaturę, ale pracuje w fabryce zajmującej się niszczeniem książek. Do jego obowiązków należy ich utylizacja. Pragnie je więc w jakiś uratować, chociaż trochę. Dlatego codziennie w drodze do pracy, jadąc pociągiem o 6.27 czyta fragmenty woluminów, które zaraz zostaną zniszczone. Cała historia ma oczywiście drugie dno, ale by je dotrzeć trzeba przeczytać książkę.

 Lektor z pociągu 6:27
Autor: Jean-Paul Didierlaurent

„Księgobójca” Maja Wolny

Akcja rozgrywa się w księgarni, więc książki są wszechobecne. Stoją na półkach antykwariatu, prowadzonego przez głównego bohatera. Starszy mężczyzna dba by nie niszczały, by nie zniszczyły ich brud, wilgoć i ludzkie, niepożądane ręce. Księgarz nie pozwoli, by ktokolwiek wyrządził im krzywdę. A jeśli się tylko odważy…

 Księgobójca
Autor: Maja Wolny

„Książka, której nie ma” Santaigo Pajares

Była sobie książka, bestseller. A właściwie seria, a na każdą kolejną część czytelnicy czekają z utęsknieniem. Wydawca też, bo właśnie powinna pojawić się następna. Tylko, że ani czytelnicy, ani wydawca nie wiedzą kim jest autor, a ten milczy. Trzeba go znaleźć. Pracujący w wydawnictwie David udaje się na poszukiwanie tajemniczego pisarza.

 Książka, której nie ma
Autor: Pajares Santiago

A Ty? Masz swoją ulubioną książkę o książkach?

 

 
ZOSTAW ODPOWIEDŹ